Maltanka zaprasza na Dni Pary. Na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce

50 lat kolejki parkowej Maltanka fot. Sławek Wąchała

Po raz pierwszy w tym roku Kolejka Parkowa Maltanka zaprasza na Dni Pary w najbliższy weekend, czyli 13 i 14 maja. Na trasę kolejki ponownie wyjedzie Borsig Bn2t, najstarszy czynny parowóz w Polsce.

Każdy wyjazd Borsiga Bn2t na tory budzi wielkie zainteresowanie miłośników kolejek wąskotorowych i wszystkich osób spędzających czas nad Maltą. I nic dziwnego: to najstarsza lokomotywa w kolekcji Maltanki, bo z 1925 roku, i jest jednocześnie najstarszym czynnym parowozem w Polsce. Przejażdżka ciągniętym przez niego pociągiem sprzed stacji Maltanka do stacji Zwierzyniec przed Nowym Zoo i z powrotem to ogromna przyjemność dla miłośników kolei.

Jadący mają też możliwość podziwiania pięknych nadmaltańskich widoków, ponieważ trasa kolejki prowadzi przez malownicze tereny nad jeziorem. Przypomnijmy, że w sezonie 2023 Maltanka kursuje codziennie: w dni robocze co godzinę, a w soboty, niedziele i święta – co 30 minut (od 10.00 do 19.00). Tradycyjnie już parowóz będzie wyjeżdżał na szlak ze stacji Maltanka o pełnych godzinach, a 30 minut później – ze stacji Zwierzyniec.

Podziel się:

Ostatnio dodane: