Małgorzata Kidawa-Błońska na prezydenta. Jacek Jaśkowiak przegrywa prawybory

Małgorzata Kidawa-Błońska, nie Jacek Jaśkowiak będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Taka decyzja zapadła podczas Krajowej Konwencji PO w Warszawie.

Kandydata PO na prezydenta wybierało 700 delegatów w tajnym głosowaniu. Do wyboru mieli Małgorzatę Kidawę-Błońską, wicemarszałkinię Sejmu, i Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

Na początku Grzegorz Schetyna, lider partii, przypomniał – jak podaje TVN24.pl – dlaczego te prawybory są tak ważne. Wspomniał o osłabieniu pozycji prezydenta podczas kadencji Andrzeja Dudy i o tym, że PO na jego miejsce może zaproponować aż dwóch świetnych kandydatów: Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka.

Tylko zmiana władzy na najwyższych stanowiskach może powstrzymać, zdaniem Grzegorza Schetyny, to wykorzystywanie i rujnowanie Polski przez rządzących, w tym przez obecnego prezydenta, ten szereg afer, które się za nimi ciągną.

Odzyskanie senatu było pierwszym krokiem, drugim powinno być odzyskanie prezydenta, a później Koalicja Obywatelska zaprezentuje całościowy i wspólny program, który da początek wielkim zmianom i umożliwi realizację głównego celu, którym jest budowa Polski przyszłości.

TVN24.pl, el

9
Dodaj komentarz

avatar
R.J. Kawa
R.J. Kawa

I po co była ta szopka?

Elżbieta Ambroszkiewicz
Elżbieta Ambroszkiewicz

Wielki błąd. Wolę Jaśkowiaka, niż tę Panią z tradycjami.

Jolanta Ławniczak
Jolanta Ławniczak

Następna kościółkowa

Wojciech Kaczmarek
Wojciech Kaczmarek

Niech wygra lepszy.

Kuba Gorączkowski
Kuba Gorączkowski

Oboje są siebie warci. A Jacek pokazał jak go Poznań obchodzi!