Małgorzata Kidawa-Błońska na prezydenta. Jacek Jaśkowiak przegrywa prawybory

Małgorzata Kidawa-Błońska, nie Jacek Jaśkowiak będzie kandydatką Platformy Obywatelskiej na prezydenta. Taka decyzja zapadła podczas Krajowej Konwencji PO w Warszawie.

Kandydata PO na prezydenta wybierało 700 delegatów w tajnym głosowaniu. Do wyboru mieli Małgorzatę Kidawę-Błońską, wicemarszałkinię Sejmu, i Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania.

Na początku Grzegorz Schetyna, lider partii, przypomniał – jak podaje TVN24.pl – dlaczego te prawybory są tak ważne. Wspomniał o osłabieniu pozycji prezydenta podczas kadencji Andrzeja Dudy i o tym, że PO na jego miejsce może zaproponować aż dwóch świetnych kandydatów: Małgorzatę Kidawę-Błońską i Jacka Jaśkowiaka.

Tylko zmiana władzy na najwyższych stanowiskach może powstrzymać, zdaniem Grzegorza Schetyny, to wykorzystywanie i rujnowanie Polski przez rządzących, w tym przez obecnego prezydenta, ten szereg afer, które się za nimi ciągną.

Odzyskanie senatu było pierwszym krokiem, drugim powinno być odzyskanie prezydenta, a później Koalicja Obywatelska zaprezentuje całościowy i wspólny program, który da początek wielkim zmianom i umożliwi realizację głównego celu, którym jest budowa Polski przyszłości.

TVN24.pl, el

Podziel się!

9
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
R.J. Kawa
Gość
R.J. Kawa

I po co była ta szopka?

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Wielki błąd. Wolę Jaśkowiaka, niż tę Panią z tradycjami.

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Elżbieta Ambroszkiewicz a za coś konkretnie czy tak poprostu ?

Elżbieta Ambroszkiewicz
Gość
Elżbieta Ambroszkiewicz

Kuba Gorączkowski obawiam się , że ta pani chce być prezydentem, byle by być i dołączyć swój portret do rodzinnej galerii jako prezydent Polski. Jako posłanka nie skupia uwagi na co głosuje, byle głosować, to jako prezydent też może podpisywać co jej dadzą do podpisania bez sprawdzenia co podpisuje. No, i boję się tych jej tradycji. Takie rodziny krzywdy kościołowi nie zrobią, a raczej sowicie wynagrodzą, kosztem społeczeństwa.

Edward Szwec
Gość
Edward Szwec

Elżbieta Ambroszkiewicz krzywde to jeden i drugi wyrzadził nam przez ostatnie 8 lat ich panowania

Jolanta Ławniczak
Gość
Jolanta Ławniczak

Następna kościółkowa

Wojciech Kaczmarek
Gość
Wojciech Kaczmarek

Niech wygra lepszy.

Kuba Gorączkowski
Gość
Kuba Gorączkowski

Oboje są siebie warci. A Jacek pokazał jak go Poznań obchodzi!

Marcin Myta Mytkowski
Gość
Marcin Myta Mytkowski

Jacek Jaśkowiak niech lepiej się weźmie za bałagan i korki na poznańskich ulicach a nie wydziwia z wyborami …