Franek Sterczewski fot. FB Franek Sterczewski

Łukasz Warzecha atakuje poznańskiego posła. “Kłamie, albo jest kompletnym nieudacznikiem”

Publicysta Łukasz Warzecha skomentował oświadczenie majątkowe Franciszka Sterczewskiego, który w poprzednich wyborach został pierwszy raz wybrany do Sejmu.

Sterczewski startował z Koalicji Obywatelskiej. Na liście wyborczej dostał dwudziestą pozycję i mimo kreatywnej kampanii wyborczej, niewiele osób dawało mu szansę na wejście do Sejmu. Jak się okazało młody polityk potrafił przekonać do siebie wyborców i ze znakomitym wynikiem wyborczym został parlamentarzystą.

O Sterczewskim od początku było też głośno. Najpierw do Warszawy zamiast samolotem, postanowił się wybrać pociągiem, ponieważ jest to opcja bardziej ekologiczna. Następnie przez moment cała Polska dyskutowała o jego… obuwiu. Polityk czuje się swobodnie w trampkach i nic nie wskazuje na to, żeby chciał zmienić swoje przyzwyczajenia.

Poznań: Poseł jedzie koleją, czyli nowe standardy komunikacji posła Franka Sterczewskiego

Teraz o Sterczewskim jest głośno z powodu jego oświadczenia majątkowego, które jako parlamentarzysta musiał złożyć. Wynika z niego, że Franek Sterczewski w zasadzie nie ma… nic. Polityk nie wymienił żadnych nieruchomości, oszczędności czy pojazdów, które by do niego należały, przy każdej z rubryk wpisując “nie dotyczy”.

Do dość zaskakującego stanu posiadania odniósł się na twitterze Łukasz Warzecha, publicysta piszący m.in. dla “DoRzeczy” oraz “Onetu”. – Albo kłamie, albo jest kompletnym nieudacznikiem, który nie powinien decydować o losie innych – uważa Warzecha.

26
Dodaj komentarz

avatar
Grażyna Radziul
Grażyna Radziul

Słusznie. To rodzi podejrzenie, że do polityki poszedł (albo został wzięty), żeby się dorobić.Poza tym, kto to jest “aktywista miejski”? Wynajęty manifestant? Stojak na hasła polityczne?

Lucyna Muller
Lucyna Muller

Nie rozumiem poprzedniego posta
Droga Pani. Przecież w polityce nikt nie ma nic do wpisania majątkowego
Wszystko to darowizny ???

Norbert Rzepka
Norbert Rzepka

Nie wiem w jakim świecie żyje Pan Warzecha, ale jest spora grupa osób przed 35 rokiem życia, która nie ma prawie nic. Mieszkanie na wynajem, brak samochodu, akcji, tantiem z praw autorskich, praca z umową o dzieło lub zlecenie, brak oszczędności na lokatach, brak bogatych rodziców, którzy przekazali cokolwiek. Witamy w dzisiejszym świecie młodych, gdzie czasem nawet trudno wynająć mieszkanie za atrakcyjną cenę.

Marek Jan Kowaliński
Marek Jan Kowaliński

Śp generał Petelicki powiedział kiedyś, że większość polityków to nieudacznicy, którzy by nawet kiosku ruchu nie potrafiliby poprowadzić. Dzięki swoim partiom dostają stanowiska i kierują resortami, choć kompetencje mają na poziomie kierowania wózkiem na zakupy. Moim zdaniem dotyczy to całej sceny politycznej.

Krzysztof Wiśniewski
Krzysztof Wiśniewski

Pan Łukasz Warzecha znany mi znikąd – najwyraźniej ma spore luki w wiedzy o społeczeństwie w którym żyje i być może nie powinien wypowiadać w jego sprawach.