Franek Sterczewski fot. FB Franek Sterczewski

Poznań: Poseł jedzie koleją, czyli nowe standardy komunikacji posła Franka Sterczewskiego

Franciszek Sterczewski, świeżo wybrany poseł nowej kadencji, został zaproszony na uroczyste seminarium dla nowo wybranych posłów do Warszawy. Kancelaria Sejmu zaoferowała mu samolot, ale wybrał pociąg. I drugą klasę.

Zdaniem posła Sterczewskiego taki standard dojazdu do pracy w zupełności wystarczy.
“Poznań miał swoich rekordzistów jeśli chodzi o liczbę odlotów samolotem” – pisze na swoim poselskim już Facebooku. – “Lecz ja chcę być posłem bardziej przyziemnym, bo mimo że latać uwielbiam, to jednak mając świadomość ile samolot zostawia śladu węglowego i przyczynia się do ocieplenia klimatu, to wybieram rozwiązanie ekologiczne, czyli pociąg”.

Franek Sterczewski oczywiście nie twierdzi, że nigdy do samolotu nie wsiądzie, w końcu jest poznaniakiem z natury rzeczy obdarzonym zdrowym rozsądkiem. Ale chce podróże lotnicze ograniczać do niezbędnego minimum, czyli dalekich podróży zagranicznych.

I ponieważ zdecydowanie częściej zamierza podróżować pociągiem, dlatego będzie walczył o dworzec PKP w Poznaniu.
“Zależy mi na przywróceniu świetności i funkcjonalności dworca PKP. Nie tylko dla wyborców i wyborczyń, ale również dla siebie, by wygodniej było dostać się zarówno do Wągrowca, Berlina, czy Warszawy” – wyjaśnia.

Miejmy nadzieję, że pan poseł będzie w tej kwestii bardziej skuteczny niż dotychczasowi reprezentanci Poznania w stolicy. Wyczucie tematu już wykazał i podjął decyzję pierwsza klasa – mimo że jedzie drugą.

el, fot. FB Franek Sterczewski

21
Dodaj komentarz

avatar
Edward Szwec
Edward Szwec

Szybciej dojedzie jak autem

Lukka Pok Priv
Lukka Pok Priv

I oczywiscie ulajnoga…..ahahah

Elżbieta Mizgalska
Elżbieta Mizgalska

Jak dla mnie normalne

Krystian Krawczyński
Krystian Krawczyński

Szanuję!

Piotr Błaszczyk
Piotr Błaszczyk

To robienie sobie fot w pociągach i pekaesach na Lewicy jest żałosne.