policja fot. KWP

Luboń: Oszustka z internetu z zarzutami

Handel w internecie artykułami, których… nie posiadała, dziesiątki oszukanych osób w całym kraju. To efekt kilkuletniej działalności Dagmary S. z Lubonia. Przeciwko niej toczy się obecnie aż pięć postępowań.

Dagmara S. znalazła interesujący sposób na zarobienie pieniędzy: handlowała przez internet ubrankami, zabawkami i akcesoriami dziecięcymi. Sęk w tym, że do sprzedaży oferowała także przedmioty, których nie posiadała. Nie wysyłała więc ich nabywcom, choć inkasowała gotówkę. W ten sposób działała przez kilka lat – dopóki oszukani przez nią klienci nie postanowili wspólnie zawiadomić policji. Wtedy okazało się, że kobieta ma na sumieniu także wyłudzanie pieniędzy i pożyczki, których nie oddawała.

Policja apeluje do wszystkich oszukanych przez Dagmarę S., by zgłaszały się do swoich komisariatów policji w tej sprawie. Przeciwko kobiecie toczy się obecnie aż 5 postępowań i postawiono jej zarzut oszustwa. Przyznała się do winy i deklaruje współpracę – część pieniędzy już zwróciła. Grozi jej nawet do 5 lat więzienia.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze