Już po raz 144. Teatr Polski rozpoczyna nowy sezon. tegoroczny będzie sezonem… limonkowym, jak zapowiada dyrektor Marcin Kowalski. I obiecuje szereg ekscytujących premier – tak na Dużej Scenie, jak i w Malarni.

Pierwsza premiera już w ostatnich dniach października – Wiktor Rubin przygotowuje spektakl o Marii Konopnickiej, jednak zamierza przedstawić znaną pisarkę zdecydowanie inaczej niż według obowiązującego, nieco pomnikowego kanonu.

Kolejna premiera została zaplanowana na koniec grudnia – to spektakl o Powstaniu Wielkopolskim zatytułowany „27 grudnia”, a wyreżyseruje Jakub Skrzywanek. Ciekawostką jest fakt, że spektakl skierowany będzie do młodszych widzów. Przy jego przygotowaniu pracuje zaproszona młodzież, a spektakl powstaje w koprodukcji z Teatrem Animacji w Poznaniu.

Nowy rok to z kolei początek pracy nad „Hamletem”, który reżyserować będzie – po raz kolejny w Teatrze Polskim – Maja Kleczewska. W tytułową rolę ma wcielić się aktor pochodzący z Ukrainy. A na finał sezonu „Nana” Emila Zoli w reżyserii Moniki Pęcikiewicz, dawno niewidzianej na polskich scenach.

Prócz wydarzeń na Dużej Scenie planowane są jeszcze dwie premiery w Malarni, przygotowywane przez reżyserów młodszego pokolenia − Andrzeja Błażewicza i Beniamina Koca.

Mat. pras. el Zdjęcia Teatr Polski

Podziel się:

Ostatnio dodane: