Libicki do Kaczyńskiego. „Macie szansę udowodnić, że Polacy naprawdę popierają waszą politykę!”

Jan Filip Libicki fot. JF Libicki

Złożenie wniosku o samorozwiązanie Sejmu zapowiedział w Poznaniu Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. A zdaniem senatora ludowców Prawo i Sprawiedliwość powinno takie rozwiązanie poprzeć. Dlaczego?

Senator Libicki wyjaśnił to na swoim blogu: „To proste. Bo jeśli swoimi działaniami naraża nas na to, że nie otrzymamy środków z KPO, jeśli Polacy – w referendum unijnym – opowiedzieli się za członkostwem Polski w Unii Europejskiej, jeśli Lech Kaczyński podpisał Traktat Lizboński, to PiS po prostu musi mieć dla swoich działań na arenie unijnej silny mandat społeczny.

Jeśli PiS mówi, że swoimi awanturami walczy o interes Polski w Unii Europejskiej, a Ryszard Terlecki mówi, że wchodzi w grę wariant brytyjski, to partia rządząca musi mieć po prostu silny mandat dla takich działań. Niech nam pokaże, że Polacy popierają to, jak partia rządząca postępuje wobec Brukseli. Jaki jest jeszcze lepszy sposób na to, żeby pokazać że Polacy tę politykę popierają?

Jest tylko jeden sposób. Wygrać wybory. Jasno pokazać, że Polacy tego chcą. Jeśli PiS na wcześniejsze wybory nie pójdzie, będzie to oznaczało, że ma pełną świadomość, iż swoją politykę europejską prowadzi wbrew woli zdecydowanej większości Polaków.

No to jak Panie Prezesie Kaczyński? Odważycie się? Odwagi! Macie szansę udowodnić, że Polacy naprawdę popierają waszą politykę!”.

By doszło do samorozwiązania Sejmu, wniosek ludowców musiałyby poprzeć dwie trzecie posłów – a więc także co najmniej część posłów Zjednoczonej Prawicy.

Podziel się:

Ostatnio dodane: