skradziony samochód fot. policja

Leszno: Zabytkowy VW Garbus wraca do domu!

Leszczyńscy policjanci odzyskali skradzionego zabytkowego VW Garbusa. w sprawie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 25 do 29 lat, którzy usłyszeli już zarzuty.

20 lipca mieszkaniec Włoszakowic zawiadomił leszczyńską policję o kradzieży VW Garbusa z 1974 r. Samochód był w pełni sprawny, ale czekał na renowację na tyłach działki należącej do właściciela.

Policjanci ustalili, że mieszkańcy pow. polkowickiego oraz głogowskiego w wieku od 26 do 29 lat wspólnie pod osłoną nocy dokonali kradzieży volkswagena, którego potem sprzedali. Za pomoc w ukrywaniu i zbyciu Garbusa odpowie 25-letni mieszkaniec Polkowic.

Nieoczekiwana wizyta policjantów zaskoczyła jednego ze złodziei – 29-latek z powiatu polkowickiego posiadał przy sobie narkotyki. Funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli przy nim, a także w miejscu jego zamieszkania amfetaminę, metamfetaminę oraz marihuanę, co oznacza, że usłyszy dodatkowe zarzuty.

Garbus został znaleziony aż w Kielcach, a dzięki policji w nienaruszonym stanie wrócił do właściciela. bardzo pomogły tu zeznania świadków, którym policja dziękuje za pomoc i obywatelską postawę.

Podejrzanym grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy podejrzanym postawili im zarzuty kradzieży, paserstwa, a także posiadania substancji psychotropowych oraz odurzających.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar