zatrzymany fot. policja

Leszno: Wnuczek okradał babcię. Bo potrzebował pieniędzy na gry

20-letni wnuczek posługując się kartą płatniczą babci dokonywał zakupów w internecie i wypłacał pieniądze z bankomatu. W trakcie 4 miesięcy naraził seniorkę na stratę prawie 8 tysięcy złotych.

Kryminalni z Leszna ustalili, że wnuczek 75-letniej mieszkanki Leszna, wykorzystując jej kartą płatniczą dokonywał regularnie płatności za zakupy internetowe oraz wypłacał pieniądze z bankomatu. Działał tak w trakcie ostatnich czterech miesięcy ubiegłego roku, narażając kobietę na stratę prawie 8 tysięcy złotych.

21 lutego policjanci zatrzymali 20-latka. Śledczy ogłosili mu ponad 50 zarzutów włamań na konto bankowe, bo w ten sposób traktowane jest posługiwanie się kartą płatniczą przez nieuprawnioną osobę, która wypłacając pieniądze lub płacąc za zakupy, przełamuje bariery elektroniczne w systemie płatności bezgotówkowej. Mężczyzna przyznał policjantom, że praktycznie całość pieniędzy przeznaczył na wydatki związane ze swoją pasją, czyli… grami internetowymi. Teraz podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

KWP, el