alkohol fot. policja

Leszno: Tysiące nielegalnych papierosów i litrów spirytusu. W garażu

Ponad 3 tysiące litrów alkoholu i blisko 300 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy znaleźli w pewnym garażu policjanci z Leszna.

23 listopada na jednym z leszczyńskich osiedli mieszkaniowych, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali kierowcę i pojazd stojący przed posesją z garażem. Okazało się, że w dostawczym fiacie znajduje się około 20 butelek z alkoholem – ale żadna z nich nie miała polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze postanowili więc przeszukać także garaż, przy którym stało zaparkowane auto, użytkowany przez kierowcę busa. Po jego otwarciu okazało się, że jest on wypełniony pięciolitrowymi kanistrami z alkoholem oraz kartonami z pakietami papierosów różnych marek. Cały ten towar także nie posiadał polskich znaków akcyzy.

W tej sytuacji policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu kierowcy busa, którym okazał się 56-letni mieszkaniec gminy Święciechowa. Zanim trafił do policyjnego aresztu, policjanci skontrolowali także jego miejsce zamieszkania. I tam także w jego garażach znaleźli kolejne kanistry z alkoholem i nielegalne papierosy.

Po przeliczeniu okazało się, że łącznie 56-latek przechowywał w swoich pomieszczeniach ponad 3 tysiące litrów spirytusu oraz prawie 300 tysięcy sztuk papierosów, bez polskich znaków akcyzy. Wprowadzenie tego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na stratę ponad pół miliona złotych.

Dzień po zatrzymaniu podejrzany usłyszał zarzut przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

KMP Leszno, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze