zatrzymany fot. policja

Leszno: Rodzinny duet włamywaczy wpadł na kradzieży w mięsnym

Sforsowali kratę i zabezpieczenie otworu po dawnych drzwiach sklepu mięsnego, weszli do środka i ukradli pieniądze. A już kilka dni później byli w rękach policji.

27 lutego po godz. 19.00 dyżurny policji otrzymał informację o kradzieży z włamaniem do jednego ze sklepów mięsnych na Starym Mieście. Natychmiast na miejscu pojawiły się policyjne patrole. Okazało się, że kilkanaście minut wcześniej sprawcy usunęli kłódki zabezpieczające kratę, a następnie wybili drewniane płyty zabezpieczające otwór po dawnych drzwiach prowadzących ze sklepu na korytarz kamienicy. Po przedostaniu się do środka sprawcy skradli pieniądze w kwocie około 500 złotych i szufladę kasy fiskalnej, w której znajdowało się co najmniej drugie tyle pieniędzy. Następnie złodzieje uciekli.

Kryminalni szybko ustalili tożsamość sprawców. Okazali się nimi kuzyni, 24- i 26-latek z Leszna. Zostali zatrzymani w miejscu zamieszkania i 4 marca usłyszeli zarzut dokonania kradzieży z włamaniem. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

KMP Leszno, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze