radiowóz fot. policja Międzychód

Leszczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że młoda kobieta chce targnąć się na swoje życie. Wiedzieli, że muszą zadziałać błyskawicznie – i udało się.

3 października około godz. 22.30 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Lesznie odebrał zgłoszenie o tym, że młoda mieszkanka Leszna prawdopodobnie chce targnąć się na swoje życie. Kobieta była z wizytą u rodziny i po wyjściu wysłała im SMS z pożegnaniem. A ponieważ miała już za sobą próby samobójcze w przeszłości, więc zagrożenie było realne.

Funkcjonariusze przede wszystkim skupili się na znalezieniu kobiety, bo nie wiadomo było, gdzie obecnie jest. Na podstawie informacji otrzymanych od rodziny, w tym zdjęcia kobiety oraz informacji pozyskanych od pracowników PKP i osób postronnych policyjny patrol ustalił, że kobieta znajduje się w rejonie dworca kolejowego w Lesznie.

To był strzał w dziesiątkę: policjanci idąc jednym z peronów zauważyli kobietę odpowiadającą rysopisowi, która szła wzdłuż torowiska. Na widok funkcjonariuszy poszukiwana zawróciła i zaczęła biec w kierunku jadącego od strony Poznania pociągu towarowego. Policjanci w ostatniej chwili zdążyli ją chwycić, by nie skoczyła pod pociąg. Kobieta wyrywała się, ale zdołali ją utrzymać do czasu przyjazdu karetki. Wtedy została przekazana pod opiekę medyków i trafiła do szpitala.

Źródło: KMP Leszno