Policja fot. Sławek Wąchała

Leszno: Pokłócił się z kolegą i… przyłożył mu kamieniem

Nieprzytomny mężczyzna leżący na placu zabaw przy ul. Leszczyńskiej w Gostyniu. Taką informację otrzymali gostyńscy policjanci 19 lutego.

Niezwłocznie na miejsce zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili treść zgłoszenia, ustalili dane pokrzywdzonego, świadków i sprawcy zdarzenia. Okazało się, że poszkodowany siedział z dwoma kolegami na ławce, gdy podszedł do nich kolega, 26-letni mieszkaniec gminy Gostyń. Podczas krótkiej rozmowy doszło do kłótni pomiędzy nim a 26-latkiem, a następnie szarpaniny, której efektem było uderzenie w głowę kamieniem.

Po zadaniu ciosów napastnik oddalił się z miejsca zdarzenia, ale został zatrzymany przez policję dosłownie chwilę później na ul. Polnej. Natomiast pokrzywdzony z obrażeniami głowy i ręki trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że sprawca zdarzenia i ofiara byli pijani. Napastnik miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a pokrzywdzony blisko 4 promile.

26-latek usłyszał już zarzut i został przesłuchany. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Za czyn, którego się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Gostyń, el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze