Leszno: Podwyżki opłat za parkowanie

Od pierwszego stycznia 2020 roku w Lesznie wzrosną opłaty za parkowanie w centrum miasta. Strefa płatnego parkowania będzie też obowiązywała dłużej: nie osiem, ale dziesięć godzin.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Jak podaje Radio Poznań, opłata za godzinę parkowania w strefie “A” wzrośnie o ponad 40 proc., a w tańszej strefie “B” – o 60 proc.. Biorąc pod uwagę jeszcze fakt, że strefa będzie obowiązywała dłużej, bo nie osiem, ale dziesięć godzin – opłaty za parkowanie mocno uderzą leszczynian po kieszeni. O ponad 100 % wzrosną też opłaty za przekroczenie wykupionego czasu parkowania i za brak biletu parkingowego.

Ale samorząd przypomina, że podwyżek opłat za strefę nie było od trzech lat, gdy tymczasem koszty jej utrzymania od tego czasu znacznie wzrosły. Chodzi też o to, by jeden samochód nie parkował w centrum za długo i by na miejscach parkingowych była większa rotacja. Dzięki temu więcej osób będzie mogło z nich skorzystać – a przy okazji leszczynianie nauczą się znacznie ekonomiczniej korzystać z samochodów. Bo miejsc parkowania w centrum nie przybędzie, przestrzeń nie jest z gumy i na kolejne parkingi zwyczajnie nie ma miejsca.

W ubiegłym roku z parkomatów do kasy miasta trafiło 2,7 miliona złotych.

Radio Poznań, el

1
Dodaj komentarz

avatar
Tom
Tom

Szkoda ze nauki jazdy nie placa za leszczynskie drogi a jest ich juz cala masa koscian gostyn gora i ciezarowe szkoda ze z tym nic prezydent nie robi