Leszno: Mobilny punkt szczepień podczas Antidotum Airshow

szczepienie nad Maltą fot. WUW
Mobilny punkt szczepień zorganizowany przez wojewodę wielkopolskiego, tym razem uda się do Leszna. Mieszkańcy będą się mogli zaszczepić bez kolejki i zapisów jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson w dwa weekendy.

18 – 19 czerwca punkt szczepień będzie stał na terenie Lotniska Leszno przy ulicy Szybowników 28, podczas pokazów Antidotum Airshow Leszno. Punkt będzie czynny od 10.00 do 21.00 i w tym czasie, jak szacują organizatorzy, można zaszczepić około 500 osób.

Punkt stanie na lotnisku także w niedzielę, 20 czerwca, podczas zlotu samochodowego „Klasyki na Lotnisku”. Będzie działał w godzinach od 10.00 do 17.00.

– Szczepienie odbywa się bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę – wyjaśnia Tomasz Stube, rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego. – Tak jak w działającym podczas majówki punkcie szczepień, również i w tym obecna będzie kadra medyczna Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei w Poznaniu, która zajmie się pacjentami zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i procedurami.

Po Poznaniu i Kaźmierzu, Leszno to kolejne miasto w Wielkopolsce gdzie stanie mobilny kontener szczepień. Organizatorem akcji jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

WUW

Podziel się: