Leszno: Małgorzata Kidawa-Błońska zachęcała do szczepień przeciwko koronawirusowi

Małgorzata Kidawa-Błońska fot. Karolina Adamska
Wicemarszałek sejmu odwiedzała południowo-zachodnią Polskę, była między innymi w Krobi, Krzemieniewie, Kościanie i Racocie. Leszno było ostatnim przystankiem na jej trasie. Rozmowy o szczepieniach i pandemii zdominowały wizytę.

Jak informuje Radio Poznań, Małgorzata Kidawa-Błońska podczas wizyty w Lesznie przyznała, że zbyt mało Polaków jest zaszczepionych, a zbyt wiele osób boi się szczepień. Jest to jej zdaniem spowodowane brakiem odpowiedniej kampanii informacyjnej, którą powinien prowadzić rząd, by zachęcić Polaków do szczepienia się. I nie chodzi tu o filmy reklamowe czy plakaty na billboardach, tylko rzetelne, szczegółowe informowanie o szczepieniach.

Wicemarszałek Sejmu przypomniała, że zbliża się czwarta fala pandemii, w tym zgadzają się wszyscy naukowcy, a to, ile przyniesie zakażeń i zgonów, będzie zależało od poziomu wyszczepienia Polaków. Zwróciła też uwagę, że decyzja o rezygnacji ze szczepienia dotyczy nie tylko osoby, która ją podejmuje, ale też wszystkich z jej otoczenia – bo może ich zarazić koronawirusem.

Zdaniem Małgorzaty Kidawy-Błońskiej rząd powinien śledzić sytuację w innych krajach i rozwiązania, jakie sa tam stosowane, a także zastanowić się, czy nie wprowadzić dodatkowych obostrzeń dla niezaszczepionych, tak jak Francja czy Włochy. Bo udawanie, że nic się nie dzieje, jest w czasie pandemii najgorszym możliwym rozwiązaniem.

Podziel się: