Areszt fot. Policja Konin

Leszno: Kolejne fake newsy. Policja ostrzega!

W sieci pojawiła się kolejna nieprawdziwa informacja – tym razem oszust straszył koronawirusem wszystkich, którzy 13 marca między 18.00 a 21.00 odwiedzili sklep Dino w Przemęcie, podpisując się jako Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wolsztynie.

PSSE natychmiast zdementowała informację, która zdążyła już narobić sporo zamieszania – dni przed weekendem w godzinach popołudniowych to przecież czas zwiększonych zakupów, wielu mieszkańców Przemętu i okolicznych miejscowości było tam w tym czasie. O sprawie została też powiadomiona policja.

Policjanci już od kilku tygodni ostrzegają przed oszustami i niewczesnymi żartownisiami, którzy publikując takie i podobne komunikaty chcą albo kogoś okraść – albo wzbudzić strach i zamieszanie. Wszystkie takie działania są ścigane z mocy prawa i karane – jak o tym informowaliśmy.

– “Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby, zamieszczane na oficjalnych serwisach internetowych” – informuje policja..

Jak odróżnić prawdziwy komunikat od fałszywego? Sprawdzajmy go! Jeśli tę samą informację podały co najmniej trzy oficjalne portale informacyjne – to jest prawdziwa. Jeśli informacja jest anonimowa, nie ma podanego źródła i nie można jej zweryfikować – nie należy też w nią wierzyć.

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze