kontrola fot. policja

Leszno: Jechał ponad 200 km na godzinę. Zobaczcie film!

Z jaką prędkością można i powinno się jechać na drodze z ograniczeniem do 90 km na godzinę? Odpowiedź nie dla każdego jest oczywista… Dla 37-latka z gm. Lipno ponad 200 km nie stanowiło problemu…

Okazuje się, że ludzie różnie reagują na pandemię koronawirusa: jednym puszczają nerwy – innym hamulce. W samochodach. Leszczyńska policja ma ostatnio kontakt z tymi drugimi wyjątkowo często. Zdaniem funkcjonariuszy to zmniejszony ruch na drogach z powodu pandemii kusi niektórych, by nieco mocniej przydusić pedał gazu. Jednak epidemia nie zwalnia kierowców od dostosowywania się do ograniczeń prędkości i przestrzegania prawa.

W miniony długi weekend majowy policjanci z Leszna zatrzymali trzy osoby, które kierując pojazdami znacznie przekroczyły prędkość. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-latek z gminy Lipno, który drogą wojewódzką na trasie Leszno – Lipno kierował audi z prędkością 211 km/h. W miejscu ,gdzie jego prędkościomierz wskazał najwyższą wartość obowiązuje ograniczenie do 90 km/h. W takiej sytuacji przekroczył prędkość o 121 km/h! Jego nieodpowiedzialną jazdę zarejestrowała kamera policyjnego videorejestratora. Został ukarany przez policjantów mandatem karnym.

Tego samego dnia, bo 3 maja, tym razem w terenie zabudowanym, na wiadukcie Grota Roweckiego w Lesznie, gdzie znajduje się przejście dla pieszych policjanci zatrzymali 30-letnią mieszkankę miasta, która kierowała audi z prędkością 111 km/h. Przekroczyła dozwoloną prędkość o 61 km/h.

Natomiast dzień wcześniej, 2 maja, mundurowi zatrzymali w Garzynie na drodze krajowej K-12 kierującego volkswagenem, 34-letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego. Mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 108 km/h, a przy tym nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Oboje kierowców przekraczających prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h odzyska swoje prawa jazdy dopiero za 3 miesiące. Oboje też otrzymali po 10 punktów karnych. Dodatkowo 34-latek został ukarany przez policjantów za kierowanie autem bez wymaganego dokumentu prawa jazdy.

Oprócz ujawnionych przekroczeń prędkości policjanci zatrzymali dwóch kierujących w stanie nietrzeźwości. To 48-latek kierujący VW Transporterem, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie – oraz 31-latek, który kierował mazdą mając prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyznom teraz grozi do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka kara pieniężna.

KWP, el

Jechał zdecydowanie za szybko!

Z jaką prędkością można i powinno się jechać na drodze z ograniczeniem do 90km/h? Odpowiedź nie dla każdego jest oczywista… Dla 37-latka z gm. Lipno ponad 200km/h nie stanowiło problemu! Podejście, że jeżdżę szybko ale bezpiecznie nie anuluje praw fizyki i zdrowego rozsądku! https://bit.ly/2A1iEmT

Opublikowany przez Wielkopolska Policja Wtorek, 5 maja 2020

 

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze