Leszno: 18-latek kradł perfumy za tysiące złotych

zatrzymany 2 fot. policja
Osłaniał twarz maseczką, a głowę kapturem od bluzy – ale to nie pomogło. 18-latek, który ukradł perfumy o wartości ponad 2 tys. zł, został złapany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na początku września na terenie dwóch sklepów sieciowej drogerii w Lesznie jednego dnia młody mężczyzna skradł perfumy różnych marek warte blisko 2 tysiące złotych. W obydwóch przypadkach sklepowy monitoring zarejestrował wizerunek sprawcy – ale on precyzyjnie zamaskował swoją twarz maseczką ochronną, głowę kapturem od bluzy, zmienił też wierzchnie ubranie. Uważał, że to wystarczy, by go nie rozpoznano i nie złapano.

Okazało się, że nie miał racji. Leszczyńscy policjanci w trakcie pracy nad tą sprawą ustalili, że za obydwoma kradzieżami stoi ta sama osoba – 18-latek z Głogowa. Młody człowiek przyjechał pociągiem z Głogowa do Leszna, a pierwsze kroki skierował do drogerii w jednym z centrów handlowych. Ze sklepowej półki sprawca zabrał do plecaka perfumy różnych marek. Wyszedł ze sklepu za nic nie płacąc. Po drodze do centrum miasta przebrał się, po czym w kolejnym sklepie skradł kolejne flakony „zapachów”.

27 listopada policjanci z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie zatrzymali głogowianina do leszczyńskiej sprawy, a następnie przekazali w ręce miejscowych funkcjonariuszy. Śledczy ogłosili mu zarzut kradzieży za co grozi do 5 lat więzienia.

KMP Leszno, el

Podziel się: