czwartek, 25 kwietnia, 2024

Lech z problemami, ale awansował – Trałka bohaterem!

Lech z problemami, ale jednak awansował do kolejnej rundy Ligi Europy. Poznaniacy przegrali z Gandzasarem Kapan 2:1. Gola dającego poznaniakom awans zdobył w doliczonym czasie gry Łukasz Trałka.

Podopieczni Ivana Djurdevicia po zwycięstwie w pierwszym meczu 2:0, jechali w dobrych humorach do Armenii przypieczętować awans, który wydawał się być tylko formalnością. Rzeczywistość okazała się brutalna. Piłkarze Lecha ledwo uniknęli kompromitacji…

Planem trenera Djurdevicia na mecz wydawał się spokój i długie utrzymywanie się przy piłce. To drugie nawet wychodziło, niestety z pierwszym było gorzej. Poznaniacy przez głupie błędy kilka razy pozwolili groźnie zaatakować gospodarzom. Ci swoich sytuacji nie potrafili wykorzystać, Kolejorz natomiast miał problem z ich kreowaniem. Efektem był bezbramkowy remis do przerwy.

Od początku drugiej połowy gospodarze zaatakowali jeszcze agresywniej i szybko zamienili przewagę optyczną na dwie bramki. To nieco zmobilizowało poznaniaków do lepszej gry. Odpowiedzieć próbowali Tomasik (słupek) i Gytkjaer (sytuacja sam na sam). Bezskutecznie.

Kiedy już wydawało się, że dogrywka jest nieunikniona, a kibice już przygotowywali się mentalnie na kolejną kompromitację Lech zdołał strzelić bramkę zapewniającą awans. Jej autorem był Łukasz Trałka, który najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu Jevticia i strzałem głową przepchnął poznańską lokomotywę do kolejnej rundy.

GANDZASAR KAPAN – LECH POZNAŃ 2:1 (0:0)
Bramki: Musonda (50), Harutyunyan (66) – Trałka (90+4)
Żółte kartki: Nranyan, Sverchinski, Khachatryan – Makuszewski

Gandzasar: Grigor Meliksetyan – Aleksandr Sverchinski, Vukasin Tomić, Hayk Ishkhanyan, Ara Khachatryan – Lubambo Musonda, Artur Yusbashyan (64. Gevorg Ohanyan), Wbeymar, Alex Junior – Gevorg Nranyan (83. Vardan Pogosyan), Gegham Harutyunyan

Lech: Matus Putnocky – Tomasz Cywka, Rafał Janicki, Nikola Vujadinović, Vernon De Marco – Maciej Gajos (60. Mihai Radut), Łukasz Trałka, Pedro Tiba (60. Darko Jevtić) – Maciej Makuszewski, Christian Gytkjaer, Piotr Tomasik

Strona głównaSportLech z problemami, ale awansował - Trałka bohaterem!