piątek, 19 kwietnia, 2024

Lech prowadził, ale to było za mało. Klasyk dla Legii

Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa 2:1. Poznaniacy prowadzili po bramce Jevticia, ale gospodarze grali do końca.

Sporo biegania, wiele podań i niewiele konkretów. Tak wyglądała pierwsza połowa meczu w Warszawie pomiędzy dwoma zespołami, które chcą zdobyć w tym sezonie mistrzostwo. Pierwszą dobrą okazję mieli gospodarze. Kante dostał świetne prostopadłe podanie, minął rywala, ale jego uderzenie było niecelne. Podopieczni Dariusza Żurawia odpowiedzieli pomysłowym rozegraniem rzutu wolnego po którym niezłą okazję miał Gytkjaer, ale Majewski nie dał się pokonać. Minutę przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę doskonałą szansę miał jeszcze Novikovas, ale Jóźwiak w ostatniej chwili wygarnął mu piłkę.

W drugiej połowie działo się więcej. Od 55′ minuty poznaniacy prowadzili. Ładny przerzut piłki na prawą stronę do Gumnego, mocne wbicie piłki w pole karne tego ostatniego i przytomne zachowanie Jevticia, który pewnie zdobył bramkę. Z prowadzenia “Kolejorz” cieszył się natomiast tylko dziewięć minut. Fatalna strata Modera i kontratak Legii, po którym Niezgoda wyszedł sam na sam z bramkarzem Lecha. Obrońca jeszcze dał radę wygarnął mu piłkę, ale ta trafiła do Novikovasa, który bez problemu umieścił ją w siatce. Legia wyrównała i szybko poszła za ciosem. Dośrodkowanie z prawej strony, błąd bramkarza Lecha i z najbliższej odległości Rosołek trafił do bramki zapewniając zwycięstwo gospodarzom.