Lech Poznań wysoko pokonał Lechię Gdańsk. Bardzo dobry mecz „Kolejorza”!

fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.

Piłkarze Lecha Poznań wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk 0:3. Bramki zdobywali Kvekveskiri, Velde oraz Skóraś.

Lechia Gdańsk i Lech Poznań to dwa zespoły, które w obecnym sezonie mocno rozczarowują. Oba rozpoczęły sezon dość wcześnie ze względu na grę w europejskich pucharach (Lechia już odpadła) i od początku mają duże problemy z gromadzeniem punktów ligowych.

Poznaniacy wydają się jednak powoli wychodzić z kryzysu. „Kolejorz” awansował do fazy grupowej Ligi Konferencji, a w poprzednią niedzielę odniósł pierwsze zwycięstwo ligowe w obecnym sezonie. Cel poznaniaków był prosty – zdobyć w Gdańsku trzy punkty.

Gdańszczanie mieli dobre pierwsze piętnaście minut, w których jeszcze próbowali nawiązać równorzędną walkę. Przez resztę spotkania nie potrafili zrobić nic, żeby zatrzymać Lecha. Efekt? Trzy stracone bramki i zero zdobytych.

Strzelanie zaczął Kvekveskiri, który po ciekawym rozegraniu rzutu rożnego otrzymał piłkę przed polem karnym i uderzeniem z dystansu pokonał Kuciaka. Drugą bramkę zdobył Velve, który doskonale wykończył kontratak lechitów. Trzecia bramka to doskonała dwójkowa akcja Skórasia i Marchwińskiego. Ten drugi zaliczył ostatnie podanie, a Skóraś piękną podcinką ustalił wynik meczu.

Dzięki wygranej lechici mają siedem punktów w tabeli i opuścili strefę spadkową. Warto jednak dodać, że „Kolejorz” ma jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania.