czwartek, 9 maja, 2024

Lech Poznań przegrywa z Widzewem. Bardzo słabe spotkanie poznaniaków

Lechici przez większość spotkania grali słabo i ostatecznie przegrali z Widzewem w Poznaniu 1:3.

W Poznaniu liczyli na komplet punktów, który byłby tym bardziej cenny, że większość bezpośrednich rywali w walce o mistrzostwo, straciła w tej kolejce punkty ligowe. Od początku jednak to Widzew był zespołem bardziej konkretnym i szybko mógł wyjść na prowadzenie – już w 6′ minucie po faulu Andersona w polu karnym, sędzia podyktował rzut karny. Na bramkę uderzył Sanchez, ale jego uderzenie wybronił Mrozek.

Goście się nie zniechęcali i od 16′ minuty prowadzili. Alvarez “zgubił” rywali i uderzył z dystansu na bramkę “Kolejorza”. Tym razem Mrozek był bez szans i Widzew mógł się cieszyć z prowadzenia.

Lechowi w tym meczu wyjątkowo nie szło. Kolejne sytuacje ofensywne nie przynosiły zagrożenia i kiedy mogło się wydawać, że zespół z Łodzi ten mecz wygra, to piłkarze Johna van den Broma doprowadzili do wyrównania.

Szymczak wycofał piłkę przed pole karne do Karlstroma, a Szwed potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce. Była 88′ minuta. Mogło się wydawać, że poznaniacy jeszcze powalczą o trzy punkty, ale do siatki trafiał już tylko Widzew.

W 93′ minucie po długim zagraniu bramkarza gości i przedłużeniu podania przez Rondicia, sam na sam z Mrozkiem wyszedł Klimek. Zawodnik gości bez problemu wpakował piłkę do siatki.

Trzy minuty później Widzew zdobył trzecią bramkę. Po kolejnym kontrataku i zamieszaniu w polu karnym Lecha, piłka spadła pod nogi Pawłowskiego, który pewnym strzałem nie dał szans Mrozkowi.

W następnej kolejce Lech zmierzy się na wyjeździe z Koroną Kielce.

Strona głównaSportLech Poznań przegrywa z Widzewem. Bardzo słabe spotkanie poznaniaków