Lech Poznań: ostatni mecz przy Bułgarskiej w tej rundzie

Lech - Cracovia fot. Wojtek Lesiewicz
Lech Poznań rozegra dzisiaj ostatni mecz w rundzie jesiennej PKO Ekstraklasy i w ramach 20. kolejki podejmie na własnym stadionie w czwartkowy wieczór Arkę Gdynia. Na trybunach będzie to spotkanie przyjaźni, mamy nadzieję, że piłkarze dla swoich rywali z Gdyni nie będą gościnni i pewnie zwyciężą, gwarantując sobie miejsce jak najbliżej ligowej czołówki, by zapewnić sobie jak najlepszą pozycję wyjściową do walki w rundzie wiosennej.

W poprzedniej kolejce poznaniacy rozczarowali swoją grą i postawą podczas meczu ze Śląskiem Wrocław. Przez długi okres gry nie potrafili zagrozić swoim rywalom, natomiast gospodarze stwarzali sobie bardzo groźne okazje do strzelenia bramki i tylko ich zła skuteczność ratowała lechitów przed naprawdę wysoką porażką. Na szczęście Lecha, w drużynie jest taki piłkarz, który nazywa się Darko Jevtić i dzięki jego chwilowemu geniuszowi i przepięknemu uderzeniu z rzutu wolnego, „Kolejorz” uratował we Wrocławiu jeden punkt i nie wracał bez niczego. Śląsk mógł żałować tego spotkania, bo nie da się ukryć, że był drużyną zdecydowanie lepszą – taktycznie i fizycznie na murawie.

– Dla mnie ważne jest to, że nie przegraliśmy kolejnego meczu. W dość takim trudnym momencie, bo faktycznie, zagraliśmy trochę słabiej, ale walczyliśmy do końca i udało się wyrwać ten punkt. Widać, że nie jesteśmy jeszcze tak mocnym zespołem, żeby z każdym przeciwnikiem dyktować warunki. W czwartek będziemy walczyć o trzy punkty i spokojne święta. Naszym celem jest zwycięstwo – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej trener poznańskiego Lecha, Dariusz Żuraw.

– Jedziemy do Poznania walczyć o trzy punkty. Musimy na pewno spokojnie do tego podejść. Mamy drugie zwycięstwo z rzędu, nie możemy teraz odlecieć, nie wiadomo jak. Na pewno jeszcze są elementy do poprawy. Przygotowujemy się teraz do tego meczu i na pewno pojedziemy po trzy punkty, żeby wiosna była trochę spokojniejsza – mówił z kolei piłkarz Arki Gdynia, Marcin Budziński.

Arka Gdynia w poprzedniej kolejce po bardzo dobrym występie pokonała Zagłębie Lubin 2:1 i ucieka z miejsca gwarantującego po zakończeniu sezonu spadek. Za nią są trzy ekipy: Korony Kielce, Wisły Kraków i ŁKS-u Łódź. Obowiązkiem drużyny, która chce walczyć o najlepszą trójkę w tym sezonie jest pokonanie zespołu walczącego o utrzymanie. To jest jednak PKO Ekstraklasa i w tej lidze możliwe jest wszystko, co doskonale pokazała tydzień temu „Biała Gwiazda”, będąc na ostatnim miejscu wygrywając z liderem, Pogonią Szczecin. Początek meczu Lecha z Arką o godzinie 20:30 przy Bułgarskiej.

Podziel się: