Lech Poznań na zgrupowaniu, pogoda nie rozpieszcza

Lech Poznań przebywa na zgrupowaniu w tureckim Belek, w miejscowości, do której przyleciało większość zespołów Lotto Ekstraklasy.

Napisać stwierdzenie, że pogoda nie rozpieszcza, to tak, jakby nic nie napisać. Przez ostatnie dni w nadmorskim kurorcie, często odwiedzanym przez polskich turystów zwłaszcza latem, przeszła między innymi trąba powietrzna, występowały opady gradu wielkości kulek ping-pongowych, a także ulewne deszcze z mocnym wiatrem. Przez niekorzystne warunki w pewnym stopniu zakłócone mogły zostać plany trenera Lecha Poznań, Adama Nawałki, które chciał zrealizować na drugim zimowym obozie. Pierwszy, jak pamiętamy, bardzo krótki – odbył się we Wronkach.

W Turcji lechici do tej pory rozegrali trzy sparingi: z bułgarskim Etyrem Wielkie Tyrnowo, z austriackim Sturmem Graz i ze słowackim zespołem DAC Dunajska Streda. Bilans dwóch porażek i jednego, szczęśliwogo zwycięstwa nie wróży niczego dobrego, ale to tylko mecze towarzyskie, rozgrywane zwłaszcza po ciężkich treningach siłowych, które zarządził opiekun poznańskiej drużyny. Druga część zgrupowania w Belek jest lżejsza, a większy nacisk były selekcjoner reprezentacji Polski kładzie na przygotowanie taktyczne. W sparingach zawodnicy “Kolejorza” nie prezentowali najwyższego poziomu, to jednak momentami można było zauważyć chęć gry kombinacyjnej i czasem próby wdrożenia trenowanych schematów taktycznych – co prawda nie wychodziło to idealnie – to cieszy, że wreszcie widać zmysł i pomysły trenera. Za trenera Bjelicy gra Lecha opierała się na prostej grze skrzydłami i dośrodkowaniami na Gytkjaera. Jego następca, Ivan Djurdjevic próbował gry trzema obrońcami, później czterema, a w ostateczności nie wiadomo było, jaką taktykę zawodnicy ze stolicy Wielkopolski próbują stosować.

Przed Lechem Poznań są jeszcze dwa mecze towarzyskie – z serbskim Vozdovacem Belgrad w środę oraz w czwartek z ukraińskim Szachtarem Donieck na koniec zgrupowania. I to być może w tych meczach zauważymy nowego napastnika, Timura Zhamaletdinova, a takze wyróżniających się piłkarzy, którzy wyjdą w wyjściowej jedenastce na pierwszy mecz w ramach rundy jesiennej 8 lutego przeciwko Zagłębiu Lubin.

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze