Lech Poznań fot. Wojtek Lesiewicz

Lech Poznań: Jak będzie wyglądać sprzedaż biletów?

Lech Poznań od kilkunastu dni prowadził działania umożliwiające przeznaczenie dla publiczności 25 proc. pojemności stadionu – tak, aby jak największa liczba kibiców mogła obejrzeć spotkania Kolejorza z trybun obiektu przy ulicy Bułgarskiej.

Klub złożył stosowne dokumenty do odpowiednich organów odpowiedzialnych za wydanie zgody na organizację meczu z udziałem publiczności i w dalszym ciągu oczekuje na decyzję. W momencie jej otrzymania klub poinformuje kibiców, czy ich udział w spotkaniach Kolejorza będzie możliwy oraz przedstawiony zostanie szczegółowy harmonogram poszczególnych etapów sprzedaży biletów.

W oczekiwaniu na dopięcie formalności i aby zapoznać sympatyków Lecha z zasadami dystrybucji wejściówek na starcia w rundzie finałowej PKO Ekstraklasy oraz Totolotek Pucharu Polski, już teraz przedstawiamy zarys poszczególnych etapów nabywania biletów.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów opublikowanym w Dzienniku Ustaw od 19 czerwca na polskich stadionach będą mogli pojawić się kibice.

– Przez ostatnie tygodnie dostawaliśmy wiele zapytań w sprawie powrotu na trybuny. Chcemy jeszcze raz jasno podkreślić, że zależy nam przede wszystkim na bezpieczeństwie naszych kibiców, już od zakupu biletu, poprzez wejście na stadion, kibicowanie w możliwie jak najbardziej komfortowych warunkach, aż do opuszczenia obiektu – tłumaczy Daniel Zieliński, kierownik działu sprzedaży biletów. – Nie jesteśmy w stanie zapewnić na stadionie miejsca wszystkim kibicom, dlatego chcemy oprócz posiadaczy karnetów wyróżnić także i tych, którzy regularnie pojawiają się na obiekcie przy Bułgarskiej. Chcielibyśmy podziękować również wszystkim osobom, które wsparły naszą akcję #wGóręSerca i pomogły nam wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebowaliśmy. To ci wszyscy kibice będą mieli pierwszeństwo przy wejściu na trybuny poznańskiego stadionu. Wspólnie staraliśmy się wprowadzić szereg udogodnień tak, aby kibice mogli czuć się na meczach bezpiecznie, kibicując w gronie swoich najbliższych.

Zakup biletów będzie możliwy tylko po zalogowaniu na stronę biletową. Obowiązywać będzie limit zakupu sześciu biletów z jednego konta, wyłącznie dla uprawnionych kibiców w danym etapie sprzedaży. Wybór miejsc obok siebie możliwy będzie w obrębie jednej transakcji, bez późniejszej możliwości zmiany miejsca. Przy każdej transakcji zakupu system biletowy utworzy wokół wybranych miejsc wymagany bufor bezpieczeństwa.

Cała procedura nabywania wejściówek będzie składała się z trzech etapów:

I etap sprzedaży – możliwość pobrania biletów będą mieli wyłącznie posiadacze karnetów: Sezon 2019/20 oraz Wiosna2020 + Runda Finałowa. Po zalogowaniu i wprowadzeniu danych kibica, system zweryfikuje upoważnienie do pobrania wejściówki na mecz w cenie 0 zł. Dotychczasowe miejsca karnetowe nie mogą zostać zachowane, zatem przed każdym kolejnym spotkaniem Kolejorza należy wybrać nowe miejsce i pobrać nowy bilet na dane starcie.

Posiadacze karnetu Wiosna 2020 będą mieli dostęp do darmowej wejściówki tylko w przypadku pierwszych dwóch meczów rundy finałowej.

Najważniejsze – wejściówki będą dostępne WYŁĄCZNIE w formie wydruku samodzielnego lub biletu mobilnego. W związku ze zmienioną organizacją wejścia na mecze, dostosowaną do obowiązujących aktów prawnych, plastikowe karty kibica nie będą obowiązywać!

II etap sprzedaży – sprzedaż zamknięta dla uczestników programu LECHICI posiadających co najmniej rangę Młodzik oraz dla posiadaczy voucherów #wGóręSerca.

III etap sprzedaży (z uwagi na ograniczoną dla publiczności pojemność stadionu, wystąpienie trzeciego etapy uzależnione jest od dostępności miejsc, niewykupionych w dwóch wcześniejszych fazach) – sprzedaż otwarta pozostałych miejsc dla wszystkich zainteresowanych.

Prosimy pamiętać, że każda osoba przez czas trwania imprezy masowej będzie zobowiązana do zasłonięcia ust i nosa do czasu zajęcia miejsca wskazanego na bilecie, utrzymania bezpiecznego dystansu w stosunku do innych osób oraz bezwzględnego dostosowania się do obowiązującego regulaminu, który niedługo pojawi się na stronie biletowej.

Brak pobrania biletów na mecze rundy finałowej, a tym samym brak zgody na kontynuację posiadania karnetu w zmienionych warunkach organizacyjnych, oznaczać będzie rezygnację z abonamentu i chęć otrzymania rekompensaty. Decyzja o jej rodzaju odbędzie się po sezonie, o czym poinformujemy dokładniej w późniejszym czasie.

KKS Lech Poznań, el

Dodaj komentarz

avatar