czwartek, 25 kwietnia, 2024

Lech nie miał litości! Wysokie zwycięstwo “Kolejorza”

Lech pokonał u siebie 5:0 Bruk-Bet Termalicę Nieciecza. Bramki dla “Kolejorza” zdobyli Ishak, Kamiński, Ramirez, Salamon i Kownacki.

Poznaniacy dość niespodziewanie tydzień temu wypuścili z rąk, wydawałoby się, że pewne zwycięstwo w meczu Cracovią. Utrata punktów była niezwykle bolesna ze względu na zwycięstwa Rakowa Częstochowa i Pogoni Szczecin, które zbliżyły się punktami do “Kolejorza”. W tym spotkaniu nie mogło być kolejnej wpadki i Lech musiał sięgnąć po trzy punkty. Zwłaszcza, że w kolejnych meczach zmierzy się z Lechią Gdańsk, Pogonią i właśnie Rakowem.

Piłkarze Macieja Skorży od początku mieli lekką przewagę, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Z minuty na minuty Lecha wyglądał natomiast coraz lepiej i zamienił przewagę na gola. Bawiący się na boisku Velde świetnym zwodem minął obrońcę gości i dograł prosto na głowę Ishaka. Napastnik nie miał problemu z pokonaniem Loski.

“Kolejorz” atakował dalej i szybko podwyższył prowadzenie. Dwójkowa akcja Kamińskiego z Ramirezem, który zakończył uderzeniem ten pierwszy. Bramkarz był bez szans. Hiszpan natomiast zdobył trzecią bramkę dla Lecha i do szatni poznaniacy schodzili w doskonałych humorach.

Po przerwie Lech dorzucił jeszcze dwie bramki. Najpierw do siatki po rzucie wolnym trafił Salamon. Ostatnią bramkę strzelił Kownacki po podaniu Ba Loua. “Kolejorz” pewnie wygrał i po obecnej kolejce pozostanie na pierwszej pozycji w tabeli.

Strona głównaSportLech nie miał litości! Wysokie zwycięstwo "Kolejorza"