Lech: czterech piłkarzy wraca z wypożyczeń

Paweł Tomczyk, Miłosz Mleczko, Tymoteusz Puchacz oraz Jakub Moder – czterech piłkarzy “Kolejorza”, którzy przez ostatni sezon występowali w innych klubach na wypożyczeniach, rozgrywki 2019/2020 rozpoczną już w barwach Lecha Poznań. Mają oni stanowić o sile poznańskiej drużyny w nadchodzącym sezonie.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Cieszymy się, że Paweł, Miłosz, Tymek i Kuba rozpoczną z nami przygotowania do nowego sezonu i będą włączeni do kadry pierwszego zespołu. Cała czwórka dobrze spisywała się na wypożyczeniach, rozwijając swoje umiejętności – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań Tomasz Rząsa na oficjalnej stronie klubowej.

Strategia wysyłania swojego wychowanka najpierw na wypożyczenie, aby zyskał cenne minuty na poziomie seniorskim, a później wrócił do stolicy Wielkopolski i grał w barwach Lecha do tej pory przynosiła same korzyści. Taką drogą przeszedł między innymi Jan Bednarek, który grał w Górniku Łęczna, następnie w Lechu i ostatecznie po roku został sprzedany za rekordową sumę do Southampton z Premier League. Podobna historia może spotkać już niedługo Roberta Gumnego. Nie od dziś wiadomo, że prawym defensorem interesują się europejskie marki i już niedługo może biegać po boiskach Bundesligi czy hiszpańskiej La Ligi. Działacze klubu bardzo liczą na sprzedać piłkarza, bo między innymi dzięki funduszom z tej transakcji możliwe będzie pozyskanie nowych piłkarzy. Oprócz nich, o sile drużyny Dariusza Żurawia mają stanowić wychowankowie, a wśród nich jest wspomniana czwórka, która wraca po wypożyczeniach.

Paweł Tomczyk zdobył mistrzostwo Polski w barwach Piasta Gliwice, gdzie w czterech meczach strzelił dwie bramki i zaliczył jedną asystę, co jest na pewno bardzo dobrym wynikiem. Wcześniej przypomnijmy, że zdążył w tym sezonie zagrał dla Lecha w 10 meczach i strzelił dwa gole i dołożył asystę. Tymoteusz Puchacz spadł zaś z GKS-em Katowice z pierwszej ligi, ale według obserwatorów zaplecza Lotto Ekstraklasy, młody zawodnik był jedną z wyróżniających się postaci i co ważne – często grywając na skrzydle, a nie na lewej obronie. Dodatkowo reprezentuje Polskę na mistrzostwach świata do lat 20. Z Odry Opole wraca natomiast Jakub Moder, czołowy piłkarz drużyny prowadzonej przez Mariusza Rumaka, strzelił w 31 meczach 4 gole i zaliczył 2 asysty. O miejsce w wyjściowej jedenastce ze świeżo pozyskanym bramkarzem van der Hartem walczył będzie Miłosz Mleczko, który podobnie jak Puchacz, powołany został do kadry narodowej do lat 20.

 

Dodaj komentarz

avatar