Poznań: Sześć nowych połączeń z Ławicy

Budapeszt, Cork w Irlandii, Kawala w Grecji, Odessa i Charków na Ukrainie oraz Paryż. Do tych wszystkich miast będzie można polecieć z Poznania już tego lata.

Ogłaszając połączenia do chorwackiego Zadaru, stolicy Szwecji i stolicy Włoch Ryanair, jak się okazało, nie powiedział ostatniego słowa na temat nowości. Od 2 kwietnia poznaniacy dzięki tym liniom lotniczym mogą polecieć do Cork w Irlandii, a od 3 lipca będą mogli wybrać się do greckiej Kawali. Połączenie do Grecji będzie dostępne jedynie w sezonie wakacyjnym.

Natomiast jesienią będą mogli polecieć z Ryanairem także do Budapesztu, Paryża, Odessy i Charkowa. Loty będą się odbywały dwa razy w tygodniu. W poznańskiej bazie znajdzie się też drugi samolot Ryanaira.

Rozszerzenie oferty dla Poznania to dowód na to, że irlandzki przewoźnik docenia potencjał stolicy Wielkopolski. Potwierdził to na konferencji prasowej zapowiadającej nowe połączenia Michael O’Leary, prezes Ryanaira. Podkreślił, że razem z nowymi połączeniami przewoźnik zaoferuje aż 17 tras z Poznania, co oznacza obsługę 800 tysięcy pasażerów rocznie i wzrost ruchu lotniczego firmy w stolicy Wielkopolski o 15 procent. A to grupa mająca spore znaczenie dla rozwoju regionalnej gospodarki i turystyki.

Irlandzka linia Ryanair ma swoją bazę w Poznaniu od 2017 roku i w przeciwieństwie do WizzAira, który nie docenił stolicy Wielkopolski, czuje się tu dobrze i równie dobrze się rozwija. Zdaniem Mariusza Wiatrowskiego, prezesa lotniska Poznań-Ławica, jest to dowodem na to, że oferta Ryainaira jest dopasowana do potrzeb pasażerów Ławicy, więc oni coraz chętniej z niej korzystają.
– Jestem przekonany, że równie dużym zainteresowaniem będą się cieszyć także nowe kierunki – podsumował prezes.

Mat. pras., el, fot. L. Łada

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze