niedziela, 25 lutego, 2024

Kultowy lokal ogłosił zamknięcie. “Wierzyliśmy i walczyliśmy do samego końca”

“Wszystko ma swój początek, jak również i koniec” – tak zaczyna się wpis w mediach społecznościowych informujący o zamknięciu Manhattan Club Czekanów, dyskoteki działającej od 28 lat.

Właściciele lokalu poinformowali o zamknięciu 3 grudnia na profilu lokalu na Facebooku.
“Nigdy w życiu nie spodziewalibyśmy się, że ten moment kiedyś nadejdzie” – napisali. – “Wierzyliśmy i walczyliśmy do samego końca, że będzie lepiej, że się uda… Niestety po ponad 28 latach działalności na polskim runku klubowym czas się pożegnać… Z przykrością musimy to powiedzieć – klub Manhattan kończy swoją działalność i niebawem zagra dla Was po raz ostatni”.

Powodem zamknięcia lokalu jest znacznie niższa frekwencja, mocno we znaki dała się też pandemia – ale i to, że dziś młodzież bawi się inaczej.
“Czasy się zmieniły, młodzież się zmieniła, klubową rozrywkę zastąpiła niestety rozrywka wirtualna” – czytamy na profilu. – “W złotych czasach w Ostrowie Wielkopolskim i jego okolicach potrafiło imprezować w sobotę nawet ponad 10 tys. ludzi, każdy z klubów pękał w szwach! Dziś śmiało można powiedzieć, że z tej liczby pozostała 1/5, a może nawet i mniej. Ludzie, którzy kiedyś imprezowali każdego tygodnia, dziś mają już swoje rodziny i mogą pozwolić sobie na wyjście kilka razy do roku. Młodzież, której jest znacznie mniej niż kiedyś, nie imprezuje tak często, lub nie imprezuje wcale. COVID, przez którego ludzie byli zamknięci w domach, również zrobił swoje… Ciężko jest utrzymać tak potężny lokal, przy tak niskich frekwencjach”.

Właściciele lokalu zwracają uwagę, że wiele dużych dyskotek i klubów w Polsce już się zamknęło z tych samych powodów. Ich zdaniem na rynku przetrwają ci z mniejszymi lokalami – i bez konkurencji.
“Cieszymy się, że jako jeden z nielicznych klubów w Polsce graliśmy tak długo i mogliśmy dawać Wam rozrywkę każdego tygodnia!” – podsumowują właściciele i dziękują klubowiczom za to, że przychodzili.

Ostatnia, pożegnalna impreza w Manhattan Club Czekanów odbędzie się 27 stycznia. Właściciele liczą, że stawią się wszyscy, którzy kiedykolwiek bawili się w tym klubie.

Źródło: Manhattan Club Czekanów FB
Strona głównaOstrów WielkopolskiKultowy lokal ogłosił zamknięcie. "Wierzyliśmy i walczyliśmy do samego końca"