Kuba przeszedł już dwadzieścia operacji. Prosi o pomoc

Kuba Łuczak fot. pomagam

20 operacji i 30 razy pod narkozą – a ma dopiero 6 lat. Tak wygląda życie Kuby Łuczaka ze Ślesina. „Całe życie Kuby to walka: o życie, o zdrowie, o krok, o mowę, o samodzielność” – napisała jego mama, prosząc o pomoc dla swojego synka.

Kuba Łuczak urodził się z wieloma wadami: 13 chromosomu, chorobą Sprengla, wadą czaszki, rozszczepem wargi i podniebienia, wadą serca, układu oddechowego i klatki piersiowej, asymetrią kończyn dolnych i kilkoma jeszcze innymi. Jego mama regularnie badała się w czasie ciąży i wszystkie badania wskazywały, że urodzi zdrowe dziecko…

Praktycznie od urodzenia Kuba jest leczony w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Chłopiec przeszedł już 20 operacji: zrekonstruowano mu podniebienie, kończyny górne, zoperowano przepuklinę, wykonano trepanację czaszki i jeszcze kilka innych. Jednak chłopiec nadal wymaga wielu starań i specjalistycznego leczenia, wyjazdów do Warszawy, ale też innych szpitali: w Otwocku, Łodzi, Rozewiu czy Katowicach. Koszt jest gigantyczny i rodzice nie są w stanie sami udźwignąć tego wszystkiego.

„Niestety, w obecnych czasach musimy poprosić o pomoc finansową” – napisali rodzice Kuby na portalu „pomagam”, gdzie trwa zbiórka dla chłopca. – „Leczenie Kuby odbywa się głównie w Warszawie. Koszty leczenia, transportu, badań, wizyt, leków pokonały nas obecnie. Po tej operacji czeka Kubę długa rehabilitacja, też daleko od domu. Musimy opłacić hotel, pokryć wszelkie koszty, transport, środki ortopedyczne, leki”.

Rodzice chcą zebrać 15 000 zł, żeby wystarczyło na najbliższe i najpilniejsze potrzeby. na razie udało się zebrać jedną trzecią tej kwoty.

Podziel się:

Ostatnio dodane: