Ktoś zniszczył ul na Cytadeli. “Pszczoły odgrywają kluczową rolę w ekosystemie oraz ludzkim życiu”

pasieka, Cytadela fot. ZZM

W nocy z 10 na 11 sierpnia doszło do włamania w bazie pracowniczej w parku Cytadela. “Nieznany sprawca wybił szybę i przewrócił jeden z uli, w którym znajdowała się rodzina pszczela” – poinformował Zarząd Zieleni Miejskiej w mediach społecznościowych.

Pracownicy ZZM zwracają uwagę, jak ważne są pszczoły dla życia ludzi – właśnie po to, by uświadamiać to znaczenie, założono pasiekę na Cytadeli.

“Pasieka miejska pełni funkcje edukacyjną, wiele razy dzieliliśmy się tutaj naszą wiedzą i doświadczeniem z przedszkolami, szkołami i wszystkimi zainteresowanymi, abyśmy byli bogatsi o wiedzę jak funkcjonuje przyroda, a w szczególności rodziny pszczele w mieście” – przypomina ZZM na swoim profilu na Facebooku. – “Nasi edukatorzy zaangażowali się w rozpropagowaniu funkcji pszczół w ekosystemie i szkoda byłoby zaprzepaścić tyle pracy i możliwości dalszej edukacji z powodu bezmyślnych działań. Najwyraźniej sprawcy takiej edukacji zabrakło i nie wie, że pszczoły odgrywają kluczową rolę w ekosystemie oraz ludzkim życiu”.

Na całe szczęście dzięki szybkiej interwencji pszczelarzy rodzinę pszczelą udało się uratować, jak informuje ZZM.

Podziel się: