piątek, 23 lutego, 2024

Które dziecko urodziło się pierwsze w Nowym Roku?

Jako pierwsza w 2024 roku przyszła na świat dziewczynka w szpitalu imienia Franciszka Raszei na Jeżycach. Urodziła się o godzinie 2.37, a do godziny 7.00 rano w tym szpitalu urodziło się jeszcze dwoje dzieci.

Dziewczynka ze szpitala im. Raszei jest pierwszym dzieckiem urodzonym w 2024 roku – następne, jak podaje Radio , przyszło na świat o godzinie 3.56 w szpitalu Świętej Rodziny i był to chłopiec. Szpital Raszei okazał się jednak bezkonkurencyjny, bo do godziny 7.00 rano przyszło tam na świat jeszcze dwoje dzieci.

Wydawałoby się, że najwięcej maluchów tej nocy powinno przyjść w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym UM przy ul. Polnej, bo tam mieści się największa porodówka. Tymczasem, jak powiedziała rozgłośni Małgorzata Kolczyńska, rzeczniczka prasowa szpitala, pierwsze dziecko przyszło tam na świat dopiero o 6.26. To chłopiec, a urodził się przez cesarskie cięcie i ważył 2295 gramów.

W Poznaniu oddział porodowy działa także w szpitalu Wojewódzkim przy Lutyckiej, jednak ta placówka nie podała informacji o urodzinach dzieci w Nowym Roku.

Źródło: Radio Poznań
Strona głównaLifestyleKtóre dziecko urodziło się pierwsze w Nowym Roku?