Ksiądz z Wielkopolski oskarżony o pedofilię. Grozi mu 12 lat więzienia

Do sądu w Wolsztynie trafił ak oskrżenia przeciwko księdzu Marianowi B. Mężczyzna miał się onanizować przy 8-latce, zapewniając ją, że to normalna procedura przed Komunią.

Sprawę opisuje portal rawicz.naszemiasto.pl. Marian B. jest byłym proboszczem parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Rawiczu. Wcześniej był kapłanem również m.in. w Poznaniu, Lesznie i pod Jarocinem. W 2018 roku ksiądz poprosił swoich przełożonych o przeniesienie do innej parafii oraz niekomentowanie tej decyzji publicznie. Chwilę wcześniej do prokuratury wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez duchownego.

Teraz do sądu trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Proces ze względu na dobro oskarżonej jest niejawny. Nie wiadomo czy ksiądz złożył wyjaśnienia w tej sprawie. Mężczyzna dostał natomiast zakaz zbliżania się do swoich ofiar oraz dozór policyjny. Duchowny nie jest już też proboszczem. Taką decyzję podjęła kuria. Ze względu na procedury, postępowanie kanoniczne wobec księdza może nastąpić dopiero po wyroku sądowym.

Szokująca jest relacja z wydarzeń Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, którą w swoim artykule zamieszcza portal. Ksiądz miał wykorzystywać 8-latkę podczas przygotowywania do Komunii. Duchowny miał kazać jej opowiadać o tym jak się onanizuje i czy chciałaby wystąpić w filmie pornograficznym za pieniądze. Mówiąc to wszystko mężczyzna miał się onanizować, a następnie wmówić dziecku, że nie wolno o tym nikomu mówić, a całość jest “tajemnym rytuałem który przechodzą wszystkie dzieci idące do komunii”

Księdzu grozi do 12 lat więzienia.

Źródło: rawicz.naszemiasto.pl

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze