Ksiądz z Ostrowa Wielkopolskiego awansował w Watykanie

ks. Paweł Malecha fot. Archidiecezja poznańska

Papież Franciszek mianował ks. prałata Pawła Malechę, kapłana archidiecezji poznańskiej, Promotorem Sprawiedliwości Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej – czyli podsekretarzem dykasterii. Będzie czuwał nad prawidłowym funkcjonowaniem wymiaru sprawiedliwości w Kościele Katolickim.

Nominacja miała miejsce 20 stycznia, a poinformowała o niej archidiecezja poznańska na swojej stronie, załączając komunikat Watykanu w tej sprawie. Jako promotor sprawiedliwości ksiądz Malecha będzie dbał o prawidłowe funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości w całym Kościele Katolickim – Sygnatura Apostolska jest najwyższym organem sądowniczym KK.

Ksiądz prałat Paweł Malecha pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego i jest absolwentem Papieskiego Wydziału Teologicznego UAM. Ma 60 lat. W Stolicy Apostolskiej pracuje od 1995 roku – najpierw studiował tam prawo kanoniczne, a od ponad 20 lat pracuje w Sygnaturze Apostolskiej. Od 2012 roku był zastępcą Promotora Sprawiedliwości.

„Ksiądz Paweł Malecha jest Honorowym Obywatelem naszego miasta. To nie tylko wspaniały kapłan, ale także wyjątkowy człowiek. Serdeczny, pomocny, otwarty na potrzeby innych ludzi” – napisała na swoim profilu na FB Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – „Jesteśmy bardzo dumni. Składamy serdeczne gratulacje, życząc wszelkiej pomyślności w tej służbie”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: