zatrzymany fot. policja

Krotoszyn: Włamał się do… domu swojego pracodawcy

Pieniądze i biżuteria o wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych padły łupem 39-letniego mężczyzny, który włamał się do jednego z domów w Koźminie Wielkopolskim. Jak się okazało, był pracownikiem właściciela tego domu.

Do zdarzenia doszło podczas nieobecności właścicieli domu na przełomie grudnia i stycznia. Po powrocie stwierdzili, że w domu było włamanie: ktoś uszkodził drzwi balkonowe, wszedł do środka i ukradł pieniądze oraz biżuterię. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie i rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Po przeanalizowaniu zebranego materiału wpadli na trop włamywacza, a przypuszczenia, że mógł włamać się pracownik właściciela mieszkania – okazały się trafne. Policjanci udali się w rejon miejsca zamieszkania złodzieja, gdzie go zatrzymali. 39-letni mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do popełnionego czynu.

Z uwagi na grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd Rejonowy w Krotoszynie po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec 39-latka trzymiesięczny areszt.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był już karany.

KWP, el

Dodaj komentarz

avatar