Krotoszyn: Pilotażowy punkt szczepień powszechnych już działa!

otwarcie punktu szczepień, Krotoszyn fot. WUW
Mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Olimpijskiej 10 i dziennie będzie tu szczepionych 520 osób. Właśnie dziś zaczął działać pierwszy pilotażowy punktu szczepień powszechnych w Wielkopolsce.

Otwarcie punktu odbyło się w uroczystej oprawie: wzięli w nim udział wojewoda Michał Zieliński, Agnieszka Pachciarz, dyrektor wielkopolskiego oddziału wojewódzkiego NFZ, Iwona Wiśniewska, dyrektor Szpitala Powiatowego w Krotoszynie, Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna, starosta krotoszyński Stanisław Szczotka oraz lokalni parlamentarzyści – Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak, Jan Mosiński oraz Anna Lis, dyrektor biura poselskiego europoseł Andżeliki Możdżanowskiej.

W punkcie będą pracowały zespoły szczepienne z Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie. Z przeprowadzonych przez Wielkopolski Oddział Wojewódzki NFZ analiz wynika, że powiat krotoszyński, przy wykorzystaniu wszystkich dostępnych punktów szczepień, potrzebuje powyżej 25 tygodni na zaszczepienie całej swej populacji mieszkańców. To najniższy ze wskaźników w Wielkopolsce.

– Dzisiejsze otwarcie pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie jest dowodem na to, że realizacja Narodowego Programu Szczepień przyspiesza. To także potwierdzenie dobrej współpracy z samorządem powiatowym i gminnym dla dobra wszystkich mieszkańców Wielkopolski – mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Sukcesywnie otwierane będą w województwie także kolejne punkty, których łącznie uruchomionych zostanie prawie 70 i które będą miały zapewnione finansowanie z budżetu państwa, także na realizację szczepień oraz zakup samych szczepionek. Pilotażowy punkt, który dziś rozpoczyna swoją działalność, jest uzupełnieniem istniejących już populacyjnych punktów szczepień. Wszystkie punkty otrzymają także wsparcie logistyczne ze strony rządu.

– Przez ostatnie 15 miesięcy skupiliśmy się na walce z COVID-19, organizacją miejsc dla pacjentów zakażonych koronawirusem oraz zapewnieniem wszystkim Wielkopolanom bezpieczeństwa – mówiła dyrektor Agnieszka Pachciarz. – Teraz nadeszła pora na kolejny etap, etap pełen nadziei, ponieważ szczepienia są właśnie szansą na powrót do normalności.

WUW

Podziel się:

Ostatnio dodane: