Krotoszyn: Papierosy bez akcyzy warte… 260 tysięcy złotych

Taki transport przechwycili policjanci z Wydziału Kryminalnego i zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą KPP w Krotoszynie. Wprowadzenie do obrotu takiej ilości „lewych” wyrobów tytoniowych, naraziłoby skarb państwa na straty sięgające 260 tys. zł.

Od dłuższego czasu gromadzili policjanci materiał dowodowy, który jasno wskazywał, kto i gdzie dokonuje tego nielegalnego procederu. Tego dnia kryminalni zatrzymali 59-letniego mieszkańca Krotoszyna, który w miejscu zamieszkania przechowywał papierosy i tytoń bez polskiej akcyzy. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci znaleźli prawie 150 tys. sztuk papierosów i około 80 kg tytoniu. gdyby trafiły na rynek, skarb państwa straciłby około 260 tys. zł.

Tego samego dnia policjanci wydziału kryminalnego krotoszyńskiej policji zatrzymali też 25-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego. Podczas przeszukania jego samochodu kryminalni zabezpieczyli 11 tysięcy papierosów, 13 kg tytoniu i 4 l spirytusu nie posiadające polskiej akcyzy. W tym przypadku straty skarbu państwa wyniosłyby 26 tys. złotych.

Obaj mężczyźni usłyszą zarzuty karne i skarbowe. W przypadku 59-latka zabezpieczono też jego majątek nieruchomy na poczet przyszłych kar.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze