Kradzież samochodu. Podejrzany usłyszał zarzuty

skradziony samochód fot. policja Szamotuły

5 lat więzienia grozi 28-letniemu mieszkańcowi Trzcianki, który jest podejrzany o kradzież samochodu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. 

Do kradzieży doszło 3 października.
– Policjanci z Szamotuł otrzymali zgłoszenie o kradzieży volkswagena transportera – informuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Powiatowej policji w Szamotułach. – Ze zgłoszenia wynikało, iż nieznany sprawca wykorzystał fakt, że zgłaszający pozostawił na kilkanaście minut niezabezpieczony pojazd. Mężczyzna pozostawił kluczyki w stacyjce, a gdy po krótkim czasie wyszedł z domu, auta już nie było.

Szamotulscy policjanci szybko ustalili podejrzanego.
– Mężczyzna szedł poboczem w kierunku Trzcianki – wyjaśnia Sandra Chuda. – Choć nie jechał skradzionym samochodem, policjanci znaleźli przy nim kluczyki od transportera oraz portfel należący do pokrzywdzonego. Pracując dalej nad sprawą, kryminalni ustalili, że 28-latek porzucił samochód w okolicy budynków olejarni w Szamotułach. Dzięki pracy funkcjonariuszy samochód szybko mógł wrócić do właściciela. 28-latek został zatrzymany, a po zebraniu materiałów dowodowych w sprawie został przesłuchany. Usłyszał zarzut kradzieży pojazdu w celu krótkotrwałego użycia, działając w warunkach recydywy.

Postępowanie w tej sprawie trwa. Podejrzanemu grozi 5 lat więzienia.

Źródło: KPP Szamotuły

Podziel się: