Koszmarne znalezisko w lesie: osiem martwych węży! Wszystkie zostały uduszone

węże fot. policja Poznań

Martwe pytony i boa dusiciele – na takie znalezisko natknął się spacerowicz przy leśnej drodze w okolicach ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym. Sprawą zajmuje się policja z Tarnowa Podgórnego.

Do makabrycznego znaleziska doszło 12 stycznia. Zwierzęta były w czarnym worku przysypanym ziemią tuż przy leśnej drodze w rejonie ulicy Chlebowej w Tarnowie Podgórnym, w rejonie ogólnodostępnym.

– Po przeprowadzeniu oględzin miejsca znalezienia zwierząt oraz wykonaniu sekcji przez biegłego lekarza weterynarii ustalono, że były to węże dusiciele rodzaju pyton oraz boa, mające od 3 do 6 metrów długości – wyjaśnia mł.asp. Marta Mróz z biura prasowego poznańskiej policji. – Znajdowały się w różnym stadium rozkładu, a jak wynika z opinii eksperta, przyczyną ich śmierci było uduszenie. Policjanci prowadzą w tej sprawie dochodzenie w związku z naruszeniem przepisów Ustawy o ochronie zwierząt.

Śledczy proszą o kontakt pod nr tel. tel. 47 77 148 62 (prowadzący sprawę), 47 77 148 60 lub 112 wszystkie osoby, które mają informacje dotyczące zwierząt, ich właściciela, hodowcy albo mogą pomóc w ustaleniu jego tożsamości.

Podziel się:

Ostatnio dodane: