Kościan: Usiłowali wymusić pół miliona złotych. Grozi im 10 lat więzienia

policja fot. policja

Wszystko zaczęło się od groźby, którą otrzymał jeden z kościańskich przedsiębiorców. Pod swoimi drzwiami znalazł kartkę z informacją, że ma zostawić 500 tysięcy złotych w określonym miejscu.

Ponieważ sprawcy weszli na teren posesji nie zważając na monitoring i obecność w domu właściciela, obeszli też wkoło posesję, mężczyzna zaczął się obawiać o bezpieczeństwo swoje i rodziny. Powiadomił więc o całej sprawie policję.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie i przygotowali zasadzkę na amatorów cudzej gotówki. Zgodnie z ich żądaniami została przygotowana paczka rzekomo zawierająca pieniądze i pozostawiona we wskazanym przez nich miejscu – a wtedy policjanci zatrzymali sprawców na gorącym uczynku, bezpośrednio po zabraniu przez nich paczki.

Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu poznańskiego w wieku 28 i… 74 lat. Sąd Rejonowy w Kościanie zdecydował o zastosowaniu wobec mężczyzn podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Za wymuszenie rozbójnicze grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: