Fara Kościan, fot. kościan.pl

Kościan: Kontrowersyjny plakat na drzwiach kościoła. Wyborczy!

Wyborcy Andrzeja Dudy wybrali “życie, szczęście i błogosławieństwo”, natomiast wyborcy Rafała Trzaskowskiego “Śmierć, nieszczęście i przekleństwo”. Tak możemy przeczytać na plakacie wywieszonym w kościańskiej farze.

Wybory są zaznaczone w strzałkach prowadzących w przeciwnym kierunku. Poniżej nagłówek plakatu głosi:”Wybieraj! Życie wieczne!”. A jeszcze niżej podane są procentowe wyniki z II tury wyborów prezydenckich. Nazwisk kandydatów nie ma, ale liczby mówią za siebie: nad rubryką, w której wyliczone są następujące cechy: bluźnierstwa, szyderstwa, profanacje, lewicowy liberalizm moralny, LGBT +, aborcja i eutanazja jest podana liczba 61,51 proc. A tyle właśnie głosów zdobył w Kościanie Rafał Trzaskowski, pokonując prezydenta Andrzeja Dudę, który otrzymał tu 38,49 proc. głosów. I taka liczba widnieje nad drugą rubryką, w której z kolei możemy przeczytać: Bóg, Maryja Niepokalana i liturgia Kościoła, moralne prawo naturalne, dekalog i Ewangelia, rodzina, prawo do życia każdego.

Wyliczankę podsumowuje czerwony napis ostrzegający: “Nie ma trzeciej drogi!” i pytanie: “Ile jest warta twoja dusza?”.

Plakat wisi na drzwiach do kościoła farnego w Kościanie, widzą go wszyscy wierni wchodzący do kościoła – i wielu z nich jest oburzonych treścią tego plakatu. Jak informuje TVP3, kilku z nich interweniowało u proboszcza sądząc, że plakat zawisł bez jego wiedzy, ale jak wynikło z rozmowy z proboszczem – tak nie jest. Samej telewizji, jak i innym mediom nie udało się skontaktować z parafią. Nikt nie odbiera telefonu.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze