Kościan: Kontrola drogowa… wozu konnego. Tylko konie były trzeźwe

konie fot. straż miejska
Dość nietypową kontrolę drogową przeprowadzili dzisiaj policjanci z Posterunku Policji w Śmiglu – skontrolowali woźnicę, który powoził wozem zaprzężonym w dwa konie. Konie podczas kontroli były bardzo spokojne, czego nie można powiedzieć o woźnicy…

Policjanci, aczkolwiek nie mają zbyt wielkiego doświadczenia w kontrolowaniu wozów konnych, jako że spotyka się je już bardzo rzadko, to jednak wykazali się odpowiednim wyczuciem. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,68 promila alkoholu w organizmie woźnicy, a to oznaczało, że woźnica nie mógł kontynuować jazdy – a raczej powożenia.

I to okazało się sporym kłopotem dla policjantów, ponieważ trzeba było znaleźć kogoś, kto potrafi powozić i bezpiecznie odprowadzi konie do domu. Ponieważ zaprzęgów konnych już jest niewiele, więc i umiejących powozić także jest coraz mniej. Na szczęście udało się znaleźć taką osobę i dzięki niej konie całe i zdrowe mogły wrócić do stajni. Natomiast nietrzeźwy woźnica został ukarany mandatem karnym za powożenie pod wpływem alkoholu i za używanie wulgarnych słów.

KPP Kościan

Podziel się: