konopie indyjskie fot. policja

Kościan: Dwumetrowe konopie indyjskie na… działce

Kilka dorodnych krzaków konopi indyjskich na działce, a w mieszkaniu – ponad 1 kg marihuany. Kryminalni z Kościana zatrzymali dwóch mężczyzn z wieku 35 i 37 lat za posiadanie środków odurzających.

Policjanci ustalili, że na terenie gminy Kościan na prywatnej działce hodowane są konopie indyjskie. I nie mylili się: po wejściu na posesję na działce za domem znaleźli ponad dwumetrowe konopie indyjskie, które raczej nie nie wyrosły tam przypadkowo, gdyż posiadały system nawadniania…

Policjanci zabezpieczyli 9 krzaków, a dodatkowo, w mieszkaniu zajmowanym przez 35-latka, znaleźli ponad 1 kilogram suszu roślinnego. Późniejsze badania potwierdziły, że to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, a także uprawy konopi indyjskich.

Ponadto zatrzymano drugiego mężczyznę mieszkającego w bezpośrednim sąsiedztwie. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli niewielką ilość marihuany oraz 2 młynki przeznaczone do przygotowania środka odurzającego. Mężczyzna następnego dnia również usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających oraz posiadania urządzeń przeznaczonych do przygotowania środka odurzającego.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Uprawa konopi z wyjątkiem włóknistych jest zagrożona karą pozbawienia wolności do 3 lat. Za posiadanie przyrządów, które są przeznaczone do niedozwolonego wytwarzania, przetwarzania lub przerobu środków odurzających, substancji psychotropowych lub nowych substancji psychoaktywnych można spędzić w zakładzie karnym do 2 lat.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze