Kościan: Dwa groźne wypadki. Jeden kierowca nie żyje, drugi jest ciężko ranny

wypadek fot. policja Kościan

Tragicznie rozpoczął się w powiecie kościańskim Europejski Tydzień Mobilności – Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Ofiara jednego wypadku nie żyje, drugiego – walczy o życie w szpitalu.

Do pierwszego wypadku doszło około godz. 6.05, w miejscowości Czerwona Wieś. Jadący drogą wojewódzką nr 432 20-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego, kierujący samochodem Volkswagen Golf, nie dostosował prędkości pojazdu do warunków i sytuacji panujących na drodze. W efekcie na łuku drogi stracił panowanie and kierownicą, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z ciężarówką marki Volvo, kierowanego przez 48-letniego mieszkańca woj. zachodnio-pomorskiego.

Kierujący volkswagenem odniósł poważne obrażenia i został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Lesznie, gdzie lekarze ratują jego życie. Kierujący pojazdem ciężarowym nie odniósł obrażeń, był trzeźwy.

Natomiast około godz. 10.20, na drodze wojewódzkiej nr 308, na jej końcowym, kościańskim odcinku, w kierunku Gostynia, doszło do zderzenia kierującego motorowerem Zipp 32-letniego mieszkańca gminy Kościan oraz 33-letniego mieszkańca Kościana, który kierował samochodem ciężarowym marki Iveco.

Na miejscu udzielono pomocy przedmedycznej oraz medycznej kierującemu motorowerem, który w wyniku upadku z pojazdu stracił przytomność. Niestety, czynności ratownicze nie przywróciły funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon. Kierujący ciężarówką nie odniósł obrażeń i był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia ustalane są na miejscu, w ramach śledztwa prokuratorskiego.

Źródło: KPP Kościan

Podziel się: