J. Emilewicz

Koronawirus: zasiłek dla rodziców nie będzie rozszerzony

Minister Jadwiga Emilewicz zapewniała wczoraj, że zasiłek na opiekę nad dziećmi mogą dostać także ci rodzice, którzy mają starsze pociechy, do 12 roku życia. Później jednak wycofała się z tego pomysłu.

Jak podaje Money.pl, minister Emilewicz informując o przejściu ministerstwa rozwoju na pracę zdalną powiedziała też o tym, że możliwe jest poszerzenie świadczeń na opiekę o grupę rodziców dzieci do 12. roku życia. Ośmioletnie dziecko nie może zostać samo w domu, ale – jak zwracają uwagę rodzice – dziewięcio- czy dziesięciolatek też nie powinien.

Minister zapewnił, że odpowiednia regulacja znajdzie się w specustawie. Jednak później na Twitterze skorygowała swoją wypowiedź. “Po konsultacjach, na razie zasiłek będzie wypłacany rodzicom dzieci do 8 roku życia. Rząd cały czas analizuje, na bieżąco, wszystkie rozwiązania. Gdy dokonywane będą zmiany, ministerstwo natychmiast o nich poinformuje” – napisała.

Obecnie zasiłek mogą dostać rodzice dziecka do 8. roku życia, jeśli musieli zrezygnować z pracy, by się nim zająć. Dotyczy to nie tylko osób zatrudnionych na umowę o pracę, ale wszystkich, od których jest odprowadzana składka zdrowotna. Wystarczy pobrać z ZUS i wypełnić odpowiedni formularz.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
AQSD
AQSD

I GDZIE MAMY TEN ZASIŁEK DO 12 ROKU ŻYCIA??? ZAKŁAMANE PISIORY!!!

Syla
Syla

Niech wymysla cos w koncu bo co maja zrobic rodzice starszych dzieci, pozatym maja zdalnie sie uczyc i niby same dzieci w wieku 9, 10 lat beda sie garnac do nauki…juz to wiedze… a poza tym jak sobie ktores cos w domu zrobi kto za to odpowie!!!