Koronawirus fot. pixabay

Koronawirus w Polsce? Dwie osoby z podejrzeniem zarażenia

W Szpitalu Wojewódzkim w Koszalinie przebywa mężczyzna podejrzany o zarażenie wirusem. W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej hospitalizowana kobieta, która wróciła właśnie z Rzymu.

Jak podaje gazeta.pl, stan pacjenta z Koszalina jest dobry. Mężczyzna przebywał ostatnio w rejonach, gdzie występują zachorowania z powodu zarażenia wirusem. Pobrano od niego próbki mające potwierdzić lub wykluczyć obecność koronawirusa. Do czasu otrzymania wyników badań pacjent będzie przebywał w izolatce.

Kobieta, która wróciła z Rzymu, również jest w izolatce. Do szpitala zgłosiła się z gorączką i objawami przypominającymi grypę. Ponieważ od razu powiedziała, skąd wróciła, natychmiast umieszczono ją w izolatce. Dla bezpieczeństwa wyłączono z użytkowania część tamtejszego SOR.

Mimo kilku podejrzeń w Polsce jak dotąd nie stwierdzono zachorowań z powodu koronawirusa. Jednak Główny Inspektor Sanitarny odradza podróże do krajów azjatyckich (Chin, Korei, Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i na Tajwan), ostatnio także do Włoch, gdzie odnotowano już ponad 200 przypadków zakażonych, a siedem osób zmarło.

ek

11
Dodaj komentarz

avatar
Katarzyna Selena Marszałek
Katarzyna Selena Marszałek

No niestety ☹☹☹☹ rzad jest przygotowany przecież, czym się martwić????? Za 27 dni bedziemy mieli drugie Włochy ?????

Iwona Szymańska
Iwona Szymańska

A Matołuszek pierniczył dzisiaj że wszystko jest pod kontrolą ?‍♀ kłamca jeden ???

Janusz Nowakowski
Janusz Nowakowski

nie siejcie propagandy.

Ada Andrzejak
Ada Andrzejak

Sianecki wrócił z Lombardii we Włoszech,kaszle paskudnie i się tłumaczy,zerem kaszel już miał…

Pawel Marusarz
Pawel Marusarz

Ludzie serio w to wierzycie medialna nagonka kolejna bo już newsów nie mają tylko sianie paniki A zacofany naród we wszystko wierzy co w mediach i prasie powiedzą