laboratorium szpital fot. pixabay

Koronawirus w Polsce – czy pobiliśmy kolejny rekord?

548 przypadków zakażenia koronawirusem – o tylu poinformowało dziś ministerstwo zdrowia. To mniej przypadków niż wczoraj, gdy trzeci dzień z rzędu wskaźniki były rekordowe, ale na radość jeszcze zdecydowanie za wcześnie.

Wczoraj odnotowano 658 przypadków, co było dobowym rekordem zakażeń w Polsce. Dziś zakażeń jest mniej, ale specjaliści ostrzegają, że nie ma się z czego cieszyć: niefrasobliwość wakacyjna, nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa obowiązujących z powodu pandemii, wybory i uczestnictwo w imprezach masowych jeszcze długo będą się nam dawać we znaki.

Nowe zakażenia dotyczą województw: śląskiego (191), małopolskiego (76), wielkopolskiego (72), mazowieckiego (71), pomorskiego (24), podkarpackiego (23), dolnośląskiego (16), opolskiego (16), łódzkiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), podlaskiego (9), lubelskiego (7), warmińsko-mazurskiego (5), zachodniopomorskiego (5) i świętokrzyskiego (2).

Jak informuje ministerstwo, zmarło kolejnych 10 osób zakażonych koronawirusem.

Do tej pory wyzdrowiało 34 709 pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2, a w szpitalach z powodu covid-19 przebywa 1 835 chorych.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze