08.06.2020 - Poznan Test & Go Pobieranie wymazow Koronawirus 12 WBOT Fot. DWOT

Koronawirus: rząd zapowiada kolejne złagodzenia obostrzeń

Dystans społeczny nie 2 metry, ale 1,5, więcej osób na koncertach i stadionach, a także targach i konferencjach. Jest już gotowy projekt rozporządzenia rządu z kolejnym złagodzeniem restrykcji obowiązujących z powodu pandemii.

Co jeszcze proponuje rząd? W kinach, na koncertach nie trzeba będzie już siedzieć w co drugim rzędzie – ale nie wolno będzie tam wpuścić więcej osób niż połowę tego, co pomieści klub, sala koncertowa, kino czy amfiteatr. Jednak podczas poruszania się po obiekcie widzowie będą musieli zakrywać usta i nos, zachowywać odległość 1,5 m aż do momentu zajęcia swojego miejsca.

Na stadion będzie mogło wejść 50 proc. widzów, a na baseny tyle, ile przewiduje limit obiektu. Tu w ogóle zniesiono ograniczenia ilościowe. Jak informuje Onet.pl zdaniem ministra zdrowia Janusza Cieszyńskiego zasady bezpieczeństwa na stadionach i na basenach są przestrzegane, widać odpowiedzialność tak kibiców jak organizatorów, więc rząd postanowił złagodzić reżim sanitarny w tych miejscach dla fanów sportu.

Z kolei jeśli chodzi o kongresy, szkolenia czy konferencje, to limit przestrzeni na jedną osobę zmniejszono do 2,5 m kw., ponieważ są to imprezy z kontrolowaną liczbą uczestników. Organizator, wiedząc zawczasu, ilu ich będzie, może to tak urządzić, żeby impreza była w pełni bezpieczna. Dlatego poluzowanie reguł było tu możliwe.

Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca 2020 r. Jedynie niektóre przepisy zaczną obowiązywać 4 sierpnia 2020 r.

el

Dodaj komentarz

avatar