Koronawirus: Rekord zgonów! I wzrost zakażeń

Piotr Müller, rzecznik rządu, poinformował dziś w Radiu Zet o ponad 24 tys. nowych zakażeniach koronawirusem. Niepokojąco dużo jest też zgonów: zmarło ponad 660 osób. To rekord w tej fali zmarło, najwięcej w IV fali pandemii.

Jak podkreślił rzecznik, w przytłaczającej większości są to osoby niezaszczepione, co jest kolejnym dowodem na skuteczność szczepień. Piotr Müller powiedział też, że jego zdaniem Omikron w Polsce już jest – i to tylko kwestia czasu, kiedy zostanie zidentyfikowany.

Źródło: Onet.pl

Obserwuj nas w Google News!

Nie przegap najnowszych artykułów i wiadomości. Dołącz do naszych czytelników w Google News.

Obserwuj nas w Google News

Masz dla nas ważną informację?

Zauważyłeś problem w mieście? Masz ciekawe zdjęcie, historię lub chcesz zgłosić sprawę wymagającą uwagi? Napisz do naszej redakcji i pomóż nam informować lokalną społeczność!

Skontaktuj się z nami
Strona głównaWiadomości z PolskiKoronawirus: Rekord zgonów! I wzrost zakażeń